Učbeniški skladi

PRIPOMOČKI ZA ŠOLSKO LETO 2024/2025

Seznami pripomočkov

1. r. | 2. r. | 3. r. | 4. r. | 5. r.
6. r | 7. r. | 8. r. | 9. r.

Prijavnica za učbeniški sklad
Navodila za zavijanje

Povezave do založb in knjigarn

Šola razpolaga tudi z obveznim skladom za izposojo učbenikov. Posebnost je prvo triletje, ki uporablja predvsem  delovne zvezke. Ti ostanejo v trajni lasti učencev, učbenike pa morajo učenci junija vrniti. Razpored vračanja določi šola. Upraviteljica je Urška Peršin Mazi.

Seznam učbenikov, delovnih zvezkov in drugih potrebščin, ki se bodo uporabljali v naslednjem šolskem letu, sestavijo strokovni aktivi vseh treh vzgojno-izobraževanih obdobij.

Naročilnica na učbeniški sklad in seznami vseh učnih potrebščin so objavljeni na spletnih straneh šole. Učbeniki so opremljeni z inventarnimi številkami in črtnimi kodami ter se izposojajo kot knjižnično gradivo.

Izposoja učbenikov iz učbeniškega sklada je brezplačna. Za morebitne poškodbe, ki nastanejo med uporabo, odgovarjajo učenci, ki imajo učbenike izposojene. Po Pravilniku o upravljanju učbeniških skladov mora tako škodo šola zaračunati uporabnikom.

Kako ravnamo z učbeniki po izposoji

Učenci si učbenike izposodijo v knjižnici v prvih dneh septembra. V prvem tednu naj vse pregledajo in morebitne nepravilnosti na novejših javijo v knjižnico. Uporabniki morajo z učbeniki ravnati zelo skrbno in jih zaviti. Pri tem na učbenike ne smejo ničesar lepiti ali uporabljati samolepilnih folij. V tabelo na prvi strani učbenika naj vpišejo šolsko leto.

Vračanje učbenikov

Učenci vračajo učbenike praviloma zadnji teden pouka po razporedu, ki ga določi šola. Tisti, ki vedo, da jih ob vračanju ne bo, jih morajo vrniti pred rokom.

Pred vračanjem morajo učenci učbenike urediti že doma: poravnati “ušesa”, izločiti vse vložene liste, poradirati morebitne označbe, odstraniti poškodovane ovitke itd.

Za poškodovane, uničene ali izgubljene učbenike šola zaračuna odškodnino.

Učenci na lastno želo učbenikov ne morejo dokupiti.

PRAVILNIKI

Navodila uporabnikom učbeniškega sklada na OŠ Preserje

Pravilnik o upravljanju učbeniških skladov