TERAPEVSTKI PES V ŠOLI

V šolskem letu 2022/23 se je na naši šoli začel izvajati projekt Terapevtski pes v šoli. V njem sodelujeta terapevtski par: vodnica psa Simona Gortnar, socialna pedagoginja, zaposlena na šoli in njena psička, pasme tibetanski terier, BONNIE.

Delujeta pod okriljem društva Ambasadorji nasmeha– to je Slovensko društvo za terapijo s pomočjo živali.

Vključitev terapevstkega psa v vzgojno-izobraževalni proces prinaša nove pristope dela z učenci, spodbudno učno okolje z visoko stopnjo motivacije, aktivno udeležbo otrok, predvsem pa razvoj otrok na spoznavni, čustveni in socialni ravni.

Z Bonnie in njeno vodnico Simono se bodo učenci   družili in učili pri različnih učnih urah, vse  delo pa bo temeljilo na tem, da otroci s pomočjo kužka usvajajo, ponavljajo in utrjujejo znanje na nekoliko drugačen in zabaven način, hkrati pa ob tem razvijajo empatijo, spoštovanje, sprejemanje, samokontrolo, pozornost in sodelovanje.

Učili se bodo pravilnega pristopa k psu, spoznavali pasjo telesno govorico in miritvene signale. Pogovarjali se bodo o tem, kako je potrebno skrbeti za hišnega ljubljenčka.

Psička je veterinarsko pregledana, šolana, prijazna in pod stalnim nadzorom njene vodnice.