Mediacija

Podlaga za projekt so Pravila šolskega reda, ki so eden temeljnih dokumentov za delovanje na vzgojnem področju. Z geslom »Jaz ne vpijem in ne molčim. Jaz se pogovarjam.« želimo spodbuditi vse udeležence vzgojno-izobraževalnega procesa k mirnemu, odgovornemu reševanju sporov. Temeljna načela mediacije so zaupnost, nepristranskost, prostovoljnost, enakopravnost, zakonitost, materialna resnica, poštenje, spoštovanje in objektivnost. Načela dosegamo z različnimi tehnikami, ki jih mediatorji vključujemo v svoje delo glede na naravo spora, ki ga rešujemo.

Udeležba na mediaciji je prostovoljna. Od mediacije lahko vsaka stran, kot tudi mediator, kadarkoli odstopi. Postopek je zaupen. Ob koncu uspešno zaključene mediacije udeleženci podpišejo mediacijski sporazum, ki so ga dolžni spoštovati. Mediacijo uvajamo postopno, zaenkrat prek gostovanj na sestankih oddelčnih skupnosti.

Šolski mediatorji so Breda Mateja Bizjak Škof, Simona Gortnar, Mirjana Kužatko.