OBVESTILA OŠ PRESERJE

PONUDBA OBVEZNIH IN NEOBVEZNIH IZBIRNIH PREDMETOV 2024/2025

MATIČNE UČILNICE IN RAZREDNIKI V ŠOLSKEM LETU 2023/24

VOZNI RED 2023/2024
Varne poti v šolo / iz šole

Objavljeno: 24.4.2024

Zdravstvena letovanja z otroke in mlade poletje 2024

Katalog počitnice 2024

Objavljeno: 23.4.2024

Spoštovani starši!

Bliža se dan Zdrave šole, ki bo v četrtek 25. 4. 2024. Za učence, ki bodo prišli s šolskim prevozom pošiljam osvežen vozni red, ki bo veljal samo ta dan.

Team Zdrave šole

PREVOZ dan ZDRAVA ŠOLA

Objavljeno: 22.4.2024

DAN ZDRAVE ŠOLE

Spoštovani,

kot ste bili že obveščeni, bo v četrtek, 25. 4. 2024, na šoli potekal dan zdrave šole.

Učenci pridejo v šolo ob 13. uri. Vozni red bomo na spletni strani šole objavili takoj, ko ga pridobimo od prevoznika (Benotours). Učenci se zberejo v matičnih učilnicah in skupaj z razredniki odidejo na kosilo. Razredniki so pripravili poseben program za posamezen razred do 15. ure. Ob 14.45. bo šolska malica.

Ob 15. uri se nam pridružite še starši. Na šoli bo potekalo veliko dejavnosti – podrobnosti ste prejeli po E-asistentu. Na hodnikih šole visijo seznami, v katerih je zapisano, kje bodo te dejavnosti potekale.

Želimo si, da bi se srečali s starši vseh naših učencev.

Vljudno vabljeni!

kolektiv OŠ Preserje

Objavljeno: 2.2.2024

Mobilne številke za starše učencev v OPB

Preserje: 031296063
Jezero: 031296041
Rakitna: 041600466

BREZPLAČNI SPLETNI tečaj za pridobitev digitalnih kompetenc (za učence/učenke)

Informacijska pismenost
Komuniciranje in sodelovanje
Izdelovanje digitalnih vsebin
Varnost

PowerPoint predstavitev

Program Varno s soncem je nastal z željo po izboljšanju stanja v Sloveniji glede zaskrbljujočih epidemioloških podatkov o naraščanju števila rakavih obolenj kože v Sloveniji (vir: Register raka RS) in hkrati kot odgovor na dejstvo, da je pojavnost kožnega raka močno povezana tako z izpostavljanjem UV sevanju kot s pogostostjo sončnih opeklin, zlasti v otroštvu.

Namen projekta je seznaniti oz. opozoriti osnovnošolce, predvsem tiste, ki se odpravljajo v šolo v naravi, na pomen pravilne zaščite pred škodljivim delovanjem sončnih žarkov in jih spodbuditi k pravilnemu samozaščitnemu ravnanju.

Preureditev dveh medgeneracijskih igrišč v Preserju in na Rakitni